Son Dakika

Yaşlanmanın ilk belirtisi göz çevremizde

A A

09.11.2021 - 15:56

Kadın, erkek fark etmeksizin yaşlanma kendini göz çevresinde belli etmeye başlar. Son dönemlerde göz çevresi gençleştirme talepleri ile ilgili merak edilenleri ve sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri olan “Bella Eyes“ yöntemini Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu sizler için anlattı.

Yaşlanmanın ilk belirtisi göz çevremizde

Günümüzde değişen trendler ile yaşlanma izlerinin olmadığı kalkık kaşlar ve çekik gözler popüler hale geldi. Kalkık ve aydınlık göz çevresi kişilere daha canlı ve genç bir görünüm kazandırıyor. Bununla beraber zaman içinde oluşan çizgiler, kaz ayaklarının belirginleşmesi gibi sorunları da ortadan kaldırabiliyor.

Sıklıkla uygulanan ve tercih edilen yöntemlerden olan Bella Eyes, toplumda cat eyes olarak da bilinmektedir. Uygulama sonucunda kişilerinin göz çevresi daha kalkık, genç ve aydınlık bir görünüm kazanır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise her yüzün ve göz çevresinin kişiye özel olduğudur. Bu sebeple tedaviye başlamadan önce kişinin yüzü analiz edilmeli ve yüz çevresine uygun uygulama yapılmalıdır.

Kısa bir sürede yaşlanma izlerini ortadan kaldırabilirsiniz!

Bella Eyes tedavi yöntemi ile 2,5 saat gibi kısa bir süre içerisinde genç bakışlara sahip olabilirsiniz. Uygulamada kaşlar kişinin yüz çevresine göre askılanarak yukarıya taşınır bu sayede gözler daha çekik ve genç bir görünüme kavuşur. Bu yöntem sıklıkla göz kenarlarında düşme görülen, kaz ayaklarını belirginleşen, göz kapağı düşen kişilerde tercih edilmektedir.

Nasıl uygulanır?

Bella Eyes yöntemi dışarıdan kesi olmadan gözün yukarı çekildiği cerrahi bir ameliyattır. Alanında uzman bir plastik cerrah tarafından yapılmalıdır. Aynı zamanda endoskopik kaş kaldırma ile kaşlar kaldırılır ve tüm üst bölge şekillendirilir. En büyük avantajı işlem sonrası iz kalmamasıdır. İşlem sonrasında bir gece hastanede kalınması gerekebilir. Kişi ortalama 7 gün içerisinde normal hayata dönülebilmektedir.
Ameliyattan sonra kesi steril bir şerit ile kapatılmalıdır. Hastaların 3 gün ameliyat bölgesine dokunmaması, 10 gün yüz üstü yatmaması önerilir. Buz, olası şişliği ve ödemi giderebilir.

Bella Eyes işlemini yaptırmaya karar verdiğinizde mutlaka alanında uzman bir doktora danışmalısınız. İşlem tüm yüzü etkilediği için sadece gözler değil tüm yüzün değerlendirilmesi gerekir. Uzmanlar yüz hatlarınıza göre programı uygulayacaktır.

Bella Eyes tekniğinde birçok hastamızda başarılı sonuçlar görmekteyiz. Bu tekniği aynı zamanda özenle hazırladığım eğitimler ile meslektaşlarımıza da aktarmaktayım.