Son Dakika

TOGG logosu Twitter resmi hesabından paylaşıldı

A A

20.12.2021 - 11:43 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Herkesin merakla beklediği TOGG logosu Twitter hesabından paylaşıldı. Türkiye’de uzun bir süredir tartışmaların konusu olan yerli araç için yavaş yavaş yolun sonuna geliniyor.

TOGG logosu Twitter resmi hesabından paylaşıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılan açıklamalarda bunu daha net görmek mümkün.

Twitter platformu üzerinden yapılan bir paylaşım aslında bizlere önemli ipuçları veriyor. Bu yerli aracın teknolojik alt yapı bakımından günümüzdeki elektrikli araçlarla aynı olacağı görülüyor. Ayrıca bakan tarafından yapılan açıklamalarda Bursa’da Türkiye’nin ilk otomobil bataryası ile ilgili çalışmaların devam ettiği söylendi.

Yerli araç ile ilgili en büyük tartışma konusu ise henüz yollara çıkmamış olması. Ayrıca kimileri onun tamamen yerli olmadığını düşünüyor. Yani Avrupa ve ABD gibi ülkelerden parçalar içerdiğini söylüyorlar. Bu durum yerli otomobil tartışmalarını daha hararetli hale getiriyor.

Tüm bu tartışmaları bir kenara bırakacak olursak TOGG ile ilgili en önemli gelişmenin logo hakkında olduğunu söyleyebiliriz. Yerli otomobilin Twitter resmi hesabından yapılan paylaşımda “Doğu ile Batı’nın buluşma, bugün ve geleceğin kesişme noktası” ifadesi kullanıldı. TOGG logosu Twitter üzerinden bu sözlerle paylaşıldı.

Logoya baktığımızda mavi ve beyaz renklerin olduğu görülüyor. Bu renklerle daha çevreci olma vurgusu ön plana çıkarılmış olabilir. Ayrıca mavi renk muhtemelen aracın elektrikli olmasına yapılan bir vurgu.