Son Dakika

Bugün okullar tatil mi? 10 Kasım Çarşamba okullarda ders var mı?

A A

09.11.2021 - 14:29 Son Güncelleme:

10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yoldönümü nedeniyle çeşitli anma törenleri gerçekleştirilecek. Törenlerin ve diğer programların yapılacak olmasının ardından öğrenciler “yarın okullar tatil mi?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, 10 Kasım 2021 Çarşamba okul var mı, yarın ders olacak mı?

Bugün okullar tatil mi? 10 Kasım Çarşamba okullarda ders var mı?

Atatürk’ün vefatının 83. yıl dönümü kapsamında anma törenleri gerçekleşecek ve saat 09:05’te sirenler çalacak. Türkiye’de hayatın bir dakikalığına duracağı 10 Kasım’da Ata’yı anma mesajları iletilecek. Peki, okullarda 10 Kasım’da ne olacak?

YARIN OKULLAR TATİL Mİ? 10 KASIM ÇARŞAMBA DERS VAR MI?

10 Kasım resmi tatiller arasında yer almıyor. Bu nedenle okullar da diğer birçok kamu kurumu gibi açık konumda olacaklar. 10 Kasım 2021 Çarşamba günü gerçekleştirilecek törenin ardından derslere devam edilecek. Okullarda ve birçok resmi kurumda 09:05’te siren çalacak. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından anma programı devam edecek ve daha sonrasında derslere geçilecek.

Aynı şekilde bankalar, kamu kuruluşları, noterler, hastaneler, PTT’ler, kargolar ve sağlık kuruluşları da açık olacak. Normal çalışma düzeninde bir değişiklik olmayacak. Sadece tören saatinde çalışma duracak.