Son Dakika

Emine Erdoğan 7 tırı uğurladı

A A

21.12.2021 - 00:41 Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, özel gereksinimli çocukların eğitimi için üretilen eğitim materyali yüklü 7 tırı, Beştepe’den 7 bölgeye uğurladı. Törende Emine Erdoğan, materyalleri inceledi, özel çocuklarla ilgilendi. Emine Erdoğan’a Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve eşi Nebahat Özer eşlik etti.

Özel gereksinimli çocuklar için 7 bölgeye, 7 tır dolusu eğitim materyali gönderildi. Tören Beştepe’de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katılımıyla gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı "özel çocuklara özel materyaller" projesi kapsamında üretilen eğitim materyalleri okullara yollandı. 7 coğrafi bölge için 7 tır 117 bin materyalle, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden yola çıktı. Törene katılan Emine Erdoğan, üretimi yapılan materyallerin sergilendiği standı gezdi, özel eğitim alan çocuklarla ilgilendi.

Bakan Özer, şu ana kadar 400 bin özel eğitim materyalinin okullara ulaştırıldığını söyledi. Hedef önümüzdeki yılsonuna kadar 1 milyon materyal göndermek. Eğitim materyalleri, ders aletleri yapım merkezi, meslek liseleri ve özel eğitim meslek okullarında gerçekleştiriliyor. materyallerden, hafif ve orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizlik, otizm, görme ve işitme yetersizliği olan öğrenciler faydalanıyor.